Perşembe, Haziran 16, 2005

Çanta ve Ayakkabı Uyumuna Dikkat Edermisiniz?

Çanta ve Ayakkabı Uyumuna Dikkat Edermisiniz? Belki böyle birini tanıyorsunuzdur. Ablamdan biliyorum. Yeni bir pantolon aldığında hemen ona uygun bir ayakkabı aramaya başlar. Dahası ayakkabısı, çantası ve kemerleri her zaman uyum içindedir. Ve hep makyajına uygun takılar takar. Buna dikkat ettiğimde hemen bir çantacı olsam, en moda, trendy, ayakkabıları takip eder ve onlarla uyum içinde olacak çanta tasarımları geliştirirdim, diye düşündüm. Şimdi dikkat ediyorum ki, yeni modern aksesuarlarımız artık cep telefonlarımız, flash disklerimiz, mp3 çalarlarımız, laptoplarımız... olmakta. Flashdiskler birçok Asya ülkesinde modanın çok önemli bir parçası. iPodlar ve onun diğer parçaları modern kültürün çok önemli bir parçası. Neden tıpkı ayakkabı ve çantanın görünüş olarak uyum içinde olması gibi bu aksesuarların görünüşü de uyum içinde olmasın. Mesela Nokia son model bir cep telefonu çıkardığında aynı çizgilere ve renklere sahip bir flashdisk çıkarmasın. Bu uyuma dikkat ederek daha başka birçok işfikri geliştirilebilir. Sizce daha başka ne olabilir?

1 yorum:

Eylül Ataklı dedi ki...

Kendi adıma ben dikkat etmem : ) Uyumsuz giyinmekten inanılmaz derecede zevk alırım. Ama çevremdeki kadınların çoğu ablan gibi. Mesela özel butikler yaratılarak kadınlara aldıkları çanta ya da kıyafete uyumlu gidecek kozmetik ürünleri, takılar vb. ürünler sunulabilir. Bir alışveriş merkezinde de bunları bulabiliyoruz ama farklı mağazalarda.
Benim en meraklı olduğum alan kırtasiye ürünleridir. Mesela içinde ajanda, dosya, kalem vb. ürünler bulunduran hazır kitler var. Ama bu yelpazeyi genişletemiyorsunuz ya da ajandanın kendi kalemini bitirdiğinizde ona uygun başka kalem bulamıyorsunuz. Bu tarz kırtasiye koleksiyonları da olsa fena olmaz hani : )))